niedziela, 2 listopada 2014

Przybij piątkę komiksowi!


Damian Maksymowicz z DCManiaka nominował mnie do zabawy Przybij piątkę komiksowi, której celem jest promowanie historyjek obrazkowych. Zabawa polega na wymienieniu pięciu tytułów, które są w miarę łatwo dostępne i które mogą być czytane przez osoby nieobeznane z komiksem. Następnie trzeba wskazać kolejne pięć osób do podania swoich typów.

Najpierw więc moje typy:
1. Szninkiel - Rosiński, Van Hamme (Egmont) - pierwsza rzecz, jaka przyszła mi na myśl. To bardzo dobry komiks, do polecenia każdemu.
2. Wieczna wojna - Haldeman i Marvano (Egmont) - mam nadzieję, że jeszcze gdzieś do dostania. Świetnie opowiedziane, znakomicie narysowane, na poważnie i z sensem przeciwko wojnie.
3. Przybysz - Tan (Kultura Gniewu) - jak się poszuka, to się gdzieś pewnie kupi. Piękne pod każdym względem, wzruszające, nie sposób przejść obojętnie.
4. Calvin i Hobbes - Watterson (Egmont) - znakomita seria humorystyczna dla młodych, starych, optymistów i pesymistów.
5. Osiedle Swoboda - Śledziński (Kultura Gniewu) - o życiu codziennym w Polsce, ale ciekawie. Powiedziane wprost, narysowane z młodzieńczym wigorem.

Powyższe tytuły polecam każdemu z moich znajomych, którzy po komiksy nie sięgają albo kojarzą je tylko z Tytusem, Żbikiem albo Thorgalem. Miłej lektury!

A do zabawy (która wcale nie jest zabawą samą w sobie) nominuję: Rafała Zielińskiego (sklep-komiksowy.pl), Roberta Trojanowskiego (tramen.blox.pl), Nikodema Cabałę (Biocosmosis), Michała Błażejczyka (Zeszyty Komiksowe) i Jarka Obważanka (Wrak.pl)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz