piątek, 27 marca 2015

eMeFKa News - wystawa w ŁCK

Po styczniowej - wrocławskiej, nastał czas na łódzką premierę antologii eMeFKa News - Komplet 2002-2015. 20 marca w Łódzkim Centrum Komiksu otworzyłem niedużą (lecz mam nadzieję - treściwą) wystawę poświęconą gazetce Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.


Zanim wernisażowe wino trafiło do układu trawiennego przybyłych gości, opowiedziałem o tym, skąd wzięła się eMeFKa, kto dzielnie pracował przy jej powstawaniu oraz co składało się na zawartość kolejnych wydań.


A co można zobaczyć na wystawie, która powisi w ŁCK do 14 kwietnia? Pierwsze strony wybranych gazetek, informacje o redaktorach (o mnie, Robim, Obważanku, Kwiatku i Maciejaszku), najlepsze teksty z satyrycznej rubryki Robiego Klop-siki, a także sporo rysunków oraz pasków i plansz komiksowych (tych ostatnich najwięcej od Maciejaszka).


Wystawie towarzyszy 39. numer eMeFKi News, skserowany w limitowanym nakładzie 54 egzemplarzy. Jeszcze trochę zostało, dlatego zapraszam na Piotrkowską 28 - po gazetkę, ale przede wszystkim do obejrzenia ekspozycji. :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz