sobota, 18 kwietnia 2020

Zrób sobie komiks. Zostań superbohaterem - książka


I oto jest! Zrób sobie komiks. Zostań superbohaterem - druga interaktywna książka do zabawy w komiks. Scenariusz autorstwa Roberta Trojanowskiego i mojego, całość narysował niezmordowany Robert, a wydał Znak Emotikon. Książka ukazała się oficjalnie 15 kwietnia, choć pierwotnie premiera zaplanowana była na drugą połowę marca (wiadomo - pandemia, z jej powodu nie odbywają się warsztaty promujące książkę, a kilka było już gotowych do realizacji).


Tym razem uzbierało się nam 256 stron materiału. Bohaterami książki ponownie są Pik i Robi, ale już nie tylko oni - z pomocą przyszli im Kinia i Fafik (pies znany z innych publikacji Roberta, występujący gościnnie w niektórych odcinkach przygód Pika i Robiego). Co w środku? Sporo stron czystego komiksu, podzielonego na krótkie opowiastki wprowadzające do poszczególnych rozdziałów. Opowiadamy trochę o polskim komiksie - starym i współczesnym (sypiemy nazwiskami autorów i tytułami albumów). Opowiadamy o komiksie superbohaterskim, o tworzeniu scenariusza, pracy zespołowej nad komiksem, o sztuce inspirującej się komiksem i wielu innych rzeczach. A wszystkim opowieściom towarzyszy ponownie cała masa przeróżnych zadań - do wykonania bezpośrednio w książce jak i z wykorzystaniem jej jako instrukcji do kreatywnych zabaw.


Patronat nad książką objęły: Zeszyty Komiksowe, Nowohuckie Centrum Kultury i Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. Cena okładkowa - 29,99 zł. Do nabycia w większości księgarni internetowych.


Nieustająco do nabycia jest też pierwsza nasza książka Zrób sobie komiks. Wydawnictwo szykuje (albo już poczyniło) dodruk tego tomu.

A tak wyglądała pierwsza wersja okładki:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz