poniedziałek, 17 października 2022

Pik & Robi ponownie w Łódź.pl

Podobnie jak rok temu Pik i Robi wylądowali przez festiwalem (mowa o Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier) na łamach darmowej gazety Łódź.pl. Według początkowych założeń ponownie mieli zaistnieć na pierwszej stronie, jednak w toku prac koncepcja numeru uległa zmianie i ostatecznie komiks ukazał się wewnątrz gazety. Oprócz historyjki zapraszającej na festiwal (w której tak naprawdę to nie Pik i Robi są głównymi bohaterami) wspólnie z Robertem oraz Agnieszką, Martą i Igorem z działu promocji EC1 dodatkowo przygotowaliśmy rozkładówkę zawierającą wybrane informacje na temat 33. MFKiG.

Poniższe ilustracje przedstawiają tok pracy nad komiksem. Napisałem scenariusz oraz przekazałem Robertowi materiały wspierające - szkice i rozrysowaną planszę na komiksie ubiegłorocznym.Robi machnął szkic - to jego fragment.

Potem powstała plansza czarno-biała. A po niej kolorowa.


I gdy już witaliśmy się z gąską, niespodziewanie pojawiła się konieczność wprowadzenia wcale nie drobnej korekty. Co dwie głowy to nie jedna, więc zmiana została wprowadzona dość szybko (ale i nawet ta finalna plansza miała poprawkę, którą już wprowadził grafik w gazecie - zauważycie ją porównując poniższą planszę z fotografią otwierającą wpis).

A tak powstała wspomniana rozkładówka (mój szkic i jego wygląd po przemianie w gotowe strony w gazecie).


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz