środa, 26 kwietnia 2023

CKNI coraz bliżej

 

Na 6 października tego roku zaplanowane jest otwarcie Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej przy EC1 Łódź. Niedawno uruchomiony został profil centrum na Facebooku. Systematycznie przedstawiani są tam pracownicy CKNI, a tak opisana została moja skromna osoba:

"Piotra pewnie już znacie. Siedzi w komiksach od dziecka, bo mama kupowała mu Świat Młodych z historyjką obrazkową na ostatniej stronie. Dla pracy w kulturze porzucił dziennikarstwo, które z powodzeniem uprawiał przez lat wiele. 

Z Międzynarodowym Festiwalem Komiksu i Gier związany od 1998 roku. Miłośnik narzekań na program festiwalu, który tygodniami pieczołowicie układa w wielokomórkowej tabeli. Współtwórca wystawy stałej w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej, a najbardziej tych fragmentów o scenariuszu, gatunkach i historii. Redaktor wszystkiego, co mu wpadnie w ręce i nie zdąży uciec. 

Po godzinach stara się odszukać definicję słowa „nuda”, ale zajęty pisaniem publicystyki i scenariuszy (Zrób sobie komiks, Pik & Robi), robieniem zinów (eMeFKa News) i kreowaniem kolejnych publikacji – nie jest w stanie owej definicji uświadczyć. Nie posiada garnituru, preferując bluzy z kapturem. Z dziką przyjemnością - dla poprawy pracy lewego płuca - udaje się z Kasią na niskogórskie wycieczki. Nie stroni od dobrej muzyki i takichże słuchawek. Wygląda dnia, kiedy będzie mógł sobie porządnie odpocząć".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz