środa, 16 stycznia 2019

Nominacja do Lokomotywy 2018


"To książka niepozorna, ale genialna. To książka wielowymiarowa, jakiej jeszcze nie było na polskim rynku. To po trosze historia komiksu, instrukcja jak stworzyć swój własny komiks, zeszyt ćwiczeń, a do tego pozycja, która udowadnia, że każdy z nas jest kreatywny. Mała, poręczna i napisana przez znawców tematu – scenarzystę komiksowego i rysownika" - tak książkowi blogerzy uzasadnili nominację dla Zrób sobie komiks do nagrody Lokomotywa 2018 w kategorii "Fakt".

Cóż to za nagroda? Tak piszą o niej jej inicjatorzy: "Jesteśmy blogerami książkowymi. Na co dzień każdy z nas dokłada swój mały kamyczek do popularyzacji dobrej literatury dla niedorosłych. Od wielu lat tworzymy środowisko, które dyskretnie lecz w istotny sposób wspiera twórców i wydawców w rozwijaniu czytelnictwa dzieci i młodzieży wśród rodziców i nauczycieli. Plebiscyt książkowy Lokomotywa 2018 to kolejny sposób na to, by wartościowa książka zaistniała w szerokim odbiorze i znalazła swoją drogę do dziecięcego czytelnika".

Kto nominował? Otóż: Zosia Gwardyś Mała czcionka, Alicja Szyguła W Nieparyżu, Marta Pilarska Mała Ka f ka, Paulina Zaborek Poczytaj dziecku, Karolina Obrzut Dżin z tomikiem, Agnieszka Dobrowolska Mały Pokój z Książkami, Maja Kupiszewska Maki w Giverny, Olga Kromuszczyńska O tym, że, Magdalena Koziarek Synkowe czytanie oraz Bartek Wokan Co czytam Konstantemu i Matyldzie.

Myślę, że sam fakt zauważenia Zrób sobie komiks w tak dużej liczbie ukazujących się w Polsce książek dla dzieci i nominowanie jej do nagrody to nie lada wyróżnienie dla mnie i Roberta Trojanowskiego. Jest nam bardzo miło.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz