czwartek, 31 stycznia 2019

Zrób sobie komiks - recenzje #3


Minęło trochę czasu od poprzedniego wpisu z recenzjami Zrób sobie komiks (a jeszcze więcej od pierwszego). A że pojawiły się w międzyczasie nowe - zbieram je w jednym miejscu i uśmiecham się, bo są to recenzje co najmniej dobre.


Wszystko, czym jestem zauroczona: "Ta książka bawi i uczy. Jest wspaniałym pomysłem na leniwe popołudnie. Wystarczy przygotować ołówki, kredki oraz kubek gorącego kakao i zabrać się do pracy. Chwila relaksu gwarantowana. Dodatkowo przy tej wspaniałej zabawie nasze dzieci mogą między innymi poznać historię komiksu, zaznajomić się z charakterystycznym komiksowym językiem, dowiedzieć się jak stworzyć ciekawego komiksowego bohatera oraz jak rysować emocje". Cała recenzja.

Baby by Ann i Katarzyna Szwarc z księgarni Bajbuk na Saskiej Kępie: "Jeśli zawsze marzyłeś o tym aby stworzyć własny komiks, ta książka jest właśnie dla ciebie. Autorzy krok po kroku opowiadają jak stworzyć komiks, wymyślić bohatera, jakim językiem posługuje się komiks i jak narysować emocje. Kompendium wiedzy dla początkujących twórców komiksu". Cała recenzja.

What's up Gniezno?: "Absolutny hit wśród wakacyjnych propozycji. Zrób sobie komiks – od Wydawnictwa Znak – to nie jest zwyczajna książka. To książka, której autorem (po części) jesteśmy MY, sami. Cała masa kreatywnych zadań, komiksowe opowieści, ćwiczenia dotyczące rozwijania wyobraźni. A wszystko to zamknięte na kartach tej księgi, którą bez dwóch zdań mogłabym nazwać magiczną". Cała recenzja.

Szuflada.net: "Książka Kasińskiego i Trojanowskiego zamiast radosnego bazgrania serwuje młodemu odbiorcy uproszczony przepis na start w bogatym świecie tworzenia opowieści. Autorzy przygotowali zestaw ćwiczeń i zadań, które mają na celu zmobilizowanie dziecka do wymyślania własnych historyjek, postaci i wydarzeń". Cała recenzja.

Półeczka z książkami oraz brulion be.el.: "Warto mieć swój własny egzemplarz tej książki, ponieważ w środku znajdziecie tu miejsce do ćwiczeń – własnych pomysłów i prac. Ćwiczenia z rysunku, pisania, uruchamiania wyobraźni i kreatywności. Wizyta w świecie komiksu jest szczególnie miła, gdy ma się tak sympatycznych przewodników jak Pik i Robi. Nie ma czasu na nudę i jest MOC do działania". Cała recenzja oraz cała recenzja.


Spacer wśród słów: "To również świetny materiał na zajęcia z dziećmi, zorganizowanie ciekawej lekcji, zaplanowanie wolnego popołudnia, po prostu dobrą, kreatywną i rozwijającą zabawę. Ciekawa forma, prosty język, dobra grafika i moc pomysłów do wykorzystania. Czegóż chcieć więcej?". Cała recenzja.

Różane dzieciństwo: "Zrób sobie komiks" to zeszyt kreatywny dla dzieci w wieku szkolnym, który pobudza ich wyobraźnię i skłania do kreatywnej pracy, na długie godziny odciągając ich od ekranów telefonów, tabletów, komputerów czy telewizji. Jedyny brak, jaki w nim odkryłam, to BRAK NUDY!". Cała recenzja.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz