wtorek, 23 czerwca 2009

Plakat i CdBong41


Mogłoby się wydawać, że organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier przysnęli i zapomnieli, że impreza już za trzy miesiące z niewielkim okładem. Nic bardziej mylnego. Owszem, realizujemy wiele innych, praco i czasochłonnych projektów, ale o MFKiG nie zapominamy. Na dowód - jeszcze nie ostateczny projekt plakatu. Kreska chyba łatwa do rozpoznania. Tomek dzielnie znosi nasze fochy kolorystyczne, ale chyba w tej akurat materii osiągnęliśmy wreszcie porozumienie. Poza tym rośnie nam lista gości zagranicznych - gdy ostatecznie ich potwierdzimy, na pewno nie omieszkamy poinformować. Przy okazji - festiwalowe logo rozbudował ubiegłoroczny laureat konkursu na krótką formę komiksową Kuba Matys.

Skoro już jesteśmy przy komiksie, to donoszę, że jutro, czyli 24 czerwca o godz. 18.00 w księgarni Mała Litera w Muzeum Sztuki na terenie Manufaktury (oczywiście w Łodzi) odbędzie się panel dyskusyjny Wątki żydowskie w komiksie. Udział zapowiedzieli Paweł Timofiejuk i Adam Gawęda. Ja będę robił za moderatora. Impreza w ramach Spotkań z Kulturą Żydowską.


I jeszcze odrobina muzoli. W sklepach można nabyć CdBong41, czyli Peace, czyli 47 już singel w karierze Depeche Mode. To drugi kawałek promujący Sounds Of The Universe. Po znakomitym Wrong wybór Peace wydaje się trochę dziwny. Choć na tle tego, co grają w radio (ogólnie rzecz biorąc) Peace jest utworem mocno się wyróżniającym, to nie wróżę mu kariery oraz tak dobrego przyjęcia, jak miało to miejsce w przypadku poprzednika. Remiksy na krążku LCdBong41 po pierwszym przesłuchaniu nie powalają. I pewnie już tego nie zrobią.

11 komentarzy:

 1. Plakat jest bardzo dobry, już nic nie kombinujcie.

  OdpowiedzUsuń
 2. szkoda, że nie widzieliście wersji sprzed kombinowania...
  Tomek

  OdpowiedzUsuń
 3. Tomku, nic straconego ;) możesz ją pokazać :D

  OdpowiedzUsuń
 4. nie wiem czy mogę. Piotrek, mogę?

  OdpowiedzUsuń
 5. możesz - to pisałem ja - Piotrek. dla zmyły podpisuję się człowiek potas. żeby chłopaki z mfkig potem mi nie wypomnieli, że pozwoliłem, choc nie mogę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Myślę Tomku,że możesz. Kto wie, może i ta "przedkombinacyjna" wersja do czegoś nam się przyda...

  OdpowiedzUsuń
 7. Plakat rewelacyjny - jezeli nie możesz Piotrze zdradzić szczegółów dotyczących wszystkich zaproszonych gości, to wystarczy, ze kiwniesz "tak", lub "nie" na pytanie:"Czy w październiku będzie obecny Rosiński, Baranowski,Chmielewski i Minkiewiczowie?" :)

  Papcio odpada ze względu na stan zdrowia, Tadka Baranowskiego też nie wiem czy uda się Wam namówić, bo wiadomo jaki ma do tego stosunek, poza tym ma teraz inne rzeczy na głowie, ale przynajmniej odnośnie pozostałych dwóch (trzech?), a w szczególności - pierwszego z wymienionych....?

  OdpowiedzUsuń
 8. No to zapraszam tu: http://lesniak.deviantart.com/art/plakat-mfkig-127223661
  Porównajcie sobie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mefisto - w tej chwili na temat wymienionych przez ciebie artystów nie mogę się jeszcze wypowiedzieć.

  A co do plakatu, to wersja dark jest świetna, ale woleliśmy pójść na łatwiznę i przyciągnąć publikę pstrokacizną (wykazując się bezguściem - jak ktoś zauważył na deviantarcie).

  OdpowiedzUsuń
 10. oczywista oczywistość, że pierwsza wersja bardziej klimatyczna, ale... ale jako plakat lepiej działa różowa. na słupach na pewno będzie widoczny.

  OdpowiedzUsuń