piątek, 3 lipca 2009

Depeche w Łodzi!


I to jest wiadomość dnia! Ba - tygodnia, może nawet miesiąca (choć lipiec dopiero się zaczyna i nie wiadomo, co nas jeszcze czeka). Najpierw odwołali koncert w stolicy. I tak nie planowałem na nim być, bo wybrałem Berlin, ale ze 25 tysięcy ludzi kupiło bilety i obeszło się smakiem (jak wiadomo, Gahan zaniemógł i 14 koncertów Tour Of The Universe poszło w niebyt). I oto dziś gruchnęła wieść - Depeche Mode jednak zagra w Polsce podczas tej trasy. Gdzie zagra? W Łodzi! I to dwa razy! 10 i 11 lutego 2010 roku, w nowej hali Arena Łódź - największym tego typu obiekcie w Polsce. Wiadomość o koncertach DM w Łodzi jest też o tyle ważna, bo pokazuje, że włodarze nowej hali zamierzają starać się o organizację dużych, dobrych koncertów (czy w ogóle imprez). Mam nadzieję, że pracują tam ludzie, którzy nie będą czekali na to, aż ktoś łaskawie zechce wynająć obiekt. Bo to w ich gestii leży staranie się o występy gwiazd, trzymanie ręki na pulsie i sprawdzanie, jakie zespoły planują trasy koncertowe, jakie szykują się w Europie i na świecie imprezy sportowe, widowiska etc. Życzę im (i sobie) nie tylko sprawnego zarządzania, ale i dalekowzroczności w budowaniu programu. W innym wypadku te niemal 300 mln zł, jakie kosztowała hala (na zdjęciu poniżej - fot. Tomasz Stańczak/AG), okażą się pieniędzmi zmarnowanymi. Szefowie katowickiego Spodka (o którym się dużo mówiło a propos przyszłorocznego koncertu DM) wiedzą już, że mają w Łodzi nie lada konkurencję, która (bardzo bym tego chciał) będzie rosła w siłę. Sprzedaż biletów na DM ruszyć ma podobno nawet w przyszłym tygodniu. Kto się wybiera?


A skoro jesteśmy przy Depeche Mode - jutro, czyli w sobotę 4 lipca w klubie Luka przy ul. Zgierskiej 26a, odbędzie się Party Of The Universe. Nietrudno się domyślić, za co będą wznoszone toasty.

Reklamują bloga Pik i Robi na Polterze. Bardzo miło z ich strony. To ja w takim razie odeślę do kolejnego absurdalnego filmiku z udziałem tytułowych bohaterów.

7 komentarzy:

 1. nie popadając w barokowy zachwyt napiszę tylko: mega wypas.

  kwiat

  OdpowiedzUsuń
 2. Kwiecie, ja uderzam na obydwie Czarne Uroczystości! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja narazie na pewno kupuję jeden bilet, a jak się kryzys skończy kupię drugi. 2 koncerty DM dzień po dniu to idealna i wymarzona sytuacja. :)

  kwiat

  OdpowiedzUsuń
 4. *poprawię się jeszcze - "na razie" ;)

  kwiat

  OdpowiedzUsuń
 5. Niech tylko jeszcze oficjalna strona potwierdzi i niech ruszy sprzedaż biletów. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. I nawet sprzedaż biletów ruszyła. :)

  OdpowiedzUsuń